Elon Musk będzie musiał wytłumaczyć sądowi, czemu tak dużo zarabia

Tesla Motors wyprodukowała w pełni elektryczny samochód sportowy Tesla Roadster[28]. Musk jest autorem głównej biznesowej strategii przedsiębiorstwa, którą jest dostarczenie niedrogich elektrycznych samochodów do masowego klienta. Tesla Roadster został stworzony jako pierwszy Louis Baschelier krok – samochód skierowany do zamożnych klientów, którzy kupując go sfinansowaliby badania i projektowanie tańszych modeli. Kolejnym modelem jest sprzedawany od 2012 roku Model S – czterodrzwiowy rodzinny sedan, w najtańszej wersji kosztujący połowę tego co Roadster.

Życie prywatne[edytuj edytuj kod]

  1. Elon zajmował siękodowaniem „przez siedem dni w tygodniu”, a Kimbal stroną marketingową.
  2. On chciwie pragnie chwały za dokonywanie wielkich czynów, które pomogą gatunkowi ludzkiemu.
  3. Fortuna Muska wzrosła o ponad 200 miliardów dolarów w latach 2020 i 2021.
  4. Jego zdolność do generowania zysków, wpływ na innowacje i rola w globalnym biznesie uczyniły go symbolem tego, jak daleko można sięgnąć, kierując się pasją i wizją.
  5. Musk miał dostawać pieniądze tylko wtedy, gdy firma odniesie sukces, co teoretycznie powinno przynieść korzyści zarówno dla niego, jak i dla akcjonariuszy.
  6. W jednym ze wpisów na Twitterze zasugerował, by Ukraina poddała się i przyjęła żądania Rosji, co pozwoli uniknąć kolejnych ofiar i zakończyć wojnę.

Jednym z jego największych sukcesów jest rozwój firmy SpaceX, która opracowała rakiety wielokrotnego użytku. Dzięki zaawansowanej technologii statki kosmiczne Elona Muska po wykonanej misji wracają na Ziemię, dzięki czemu wysyłanie satelitów w przestrzeń kosmiczną jest wielokrotnie Podróż Hannah Dlaczego franczyzuje swoją sztukę i studio imprezowe tańsze, niż dotychczas. Wynagrodzenie Muska jest niespotykane wśród zarządzających największymi firmami. Zarząd Tesli zaakceptował je jednak w marcu 2018 roku – Musk miał otrzymać opcje na akcje w przypadku osiągania odpowiednich poziomów kapitalizacji spółki.

Elon Musk – wykształcenie. Studia w Kanadzie i USA

Straubela, którzy obaj byli kluczowi dla stworzenia Tesli od jej początków”[74]. Rodzeństwo Muska również urodziło i wychowało się w Południowej Afryce, u progu dorosłości emigrując do Ameryki Północnej. Mieszkająca w Kanadzie Tosca Musk, siostra Elona, jest założycielką Musk Entertainment i producentką kilkunastu filmów[63][64]. Sam Elon Musk był producentem jej pierwszego filmu Puzzled[65].

Tyle trzeba zarabiać, żeby wybudować dom. Są obliczenia

Z kolei operatorzy wózków widłowych mogą liczyć na ok. 2750 euro (12,7 tys. zł) na miesiąc. To zarobki na poziomie zbliżonym do regionalnej średniej, a nawet nieco poniżej. Rząd chce zlikwidować lukę, dzięki której takie serwisy, jak Temu czy Shein, zalewają Europę rzeką tanich, słabej jakości produktów. Także inne kraje europejskie chcą walczyć z nieuczciwą konkurencją. Jak okazało się dzień później, poruszany przez Muska temat Delaware nie skończył się na tym jednym wpisie.

Tesla ogłosiła masowe zwolnienia. Elon Musk w mailu tłumaczy powody

Wypłata Elona Muska, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, z tytułu zajmowanej przez niego posady w Tesli, wynosi… 0 dol. Ekscentryczny miliarder nie jest z tego powodu jednak stratny. To, jak jest wynagradzany, zależy bowiem od wyceny akcji Tesli, a ta sprawiła, że kilka razy obejmował tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie. Źle mu się jednak nie wiedzie – zajmuje bowiem drugie miejsce z majątkiem wartym 198,9 miliarda dolarów, i jest tuż za założycielem LVMH Bernardem Arnaultem. Mając to na uwadze, zastanawialiśmy się, ile pieniędzy Musk zarabia w ciągu jednej sekundy.

Jako 17-latek, tuż po wyjeździe do Kanady, studiował przez dwa lata na Uniwersytecie w Kingston, niestety nie tam zdobył żadnego dyplomu. Jak wylicza moz.de, oferowane wynagrodzenia różnią się w zależności od stanowiska. Na tych wykwalifikowanych pracowników czekają pensje przewyższające średnie wynagrodzenia w regionie, czyli w Brandenburgii. Producent samochodów w rekrutacji korzysta z usług agencji pracy, takich jak Manpower. Dopiero po okresie próbnym Tesla zatrudnia na stałe wybranych kandydatów.

W przeliczeniu na minutę mówimy o kwocie bliskiej 31 tysięcy złotych – to praktyczne kwota, jaką zarobi Polak przez cały rok przy płacy minimalnej. Gdyby liczyć dalej, szybko okaże się, że Elon Musk w dwie godziny zarabia tyle, ile większość z nas nie zarobi przez całe swoje życie. The Boring Company to projekt Muska, mający na celu budowę tuneli transportowych. W kwietniu 2022 roku firma pozyskała 675 milionów dolarów, osiągając wycenę 5,7 miliarda dolarów. SpaceX, firma produkująca rakiety, ma na swoim koncie m.in.

Dopowiada też, że w pierwszej kolejności wychowały go książki (wśród nich były „Fundacja” Isaaca Asimova i „Autostopem przez galaktykę” Douglasa Adamsa), a dopiero w drugiej wiecznie nieobecni rodzice. Elon stawia sprawę bardziej dobitnie, wprost nazywając ojca „złym człowiekiem”, który znęcał się nad nim psychicznie – niektóre źródła mówią też o przemocy fizycznej. „Pomyśl o jakimkolwiek złym uczynku, a mój ojciec prawdopodobnie ma go na sumieniu” – mówił w rozmowie z reporterem magazynu „Rolling Stone”. Jednocześnie przyszły autor sukcesu Tesli twierdzi, że jego ojciec był „genialnym inżynierem” i to właśnie po nim odziedziczył rozwijane później zainteresowania. W 2010 roku ożenił się z kanadyjską pisarką i aktorką Justine Musk, z którą ma pięciu synów. Drugą wybranką jego serca była aktorka Talulah Riley, z którą rozwiódł się w 2012 roku.

Na podstawie tego, co o najbogatszym człowieku naświecie mówią jego współpracownicy, można szybko wywnioskować, że nie jest onzbyt wyrozumiałym szefem. W trakcie budowania swoich największych biznesów Muskczęsto pracował po kilkanaście godzin na dobę, czego wymagał też od swoichpodwładnych. Kierownictwo Tesli wszystkiemu oczywiście zaprzeczyło.

Firma, już pod przewodnictwem Petera Thiela, zmieniłanazwę na PayPal. EBay wykupił ją za 1,5 mld dolarów, z czego Muskowijako największemu udziałowcowi przypadło ponad 175 mln dolarów. Najbogatszy człowiek świata rozpoczął nowy rok z jeszcze większą ilością pieniędzy.

Elon Musk, dzięki swojej rozpoznawalności, jest w stanie generować dodatkowe dochody, biorąc udział w kampaniach reklamowych czy zostając członkiem zarządu w wielkich korporacjach. Pomimo tego spadku Elon Musk pozostaje drugą najbogatszą osobą na świecie. Nie można się temu dziwić – jego majątek jest ściśle powiązany z niesamowitymi wręcz wynikami flagowych firm – Tesla i SpaceX. 2 lipca 2018 po akcji poszukiwawczej w tajlandzkiej jaskini Tham Luang została znaleziona grupa 13 turystów (12 młodych członków drużyny piłkarskiej oraz trenera). Wysoki poziom wody uniemożliwiał ich łatwe wyciągnięcie. 6 lipca Elon Musk ogłosił, że pracujący dla niego inżynierowie z firm SpaceX oraz Boring Company udali się na miejsce, by pomóc w akcji ratunkowej[77].

Musk chciał zmigrować serwery PayPala z systemu Unix do systemu Microsoft Windows, z czym nie zgadzał się zarząd[20]. W październiku 2002 serwis eBay przejął PayPal za 1,5 mld dol. Przed sprzedażą Musk, który był największym udziałowcem spółki, posiadał 11,7% akcji PayPala[21]. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe.

Musk posiada również duży pakiet akcji Tesli, co przyczynia się do jego ogromnych zarobków. Musk może nas ponownie zaskoczyć jeszcze w tym miesiącu, kiedy Tesla ogłosi swoje zarobki Ile zarabiają profesjonalni handlowcy z czwartego kwartału 2021 roku. Jeśli firma osiągnie określone cele operacyjne i wartościowe, najbogatszy człowiek świata stanie się jeszcze bogatszy – podaje “Daily Mail”.

Część z uzyskanych wówczas środków zainwestował też w projekt X.com – serwis internetowy obsługujący płatności online dokonywane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Podobnie jak w Zip2 także i tutaj ambitne pomysły Muska nie znalazły uznania członków zarządu, a konflikt urósł do tego stopnia, że odsunięto go z funkcji dyrektora generalnego. Jeszcze jako dziecko Musk porzucił grę szachy, ponieważ miał stwierdził, że prędzej czy później komputery będą rywalizować z ludźmi jak równy z równym. Tuż po studiach wiedział już natomiast, że kartą, na którą w najbliższych latach trzeba postawić absolutnie wszystko, jest Internet. Intuicja nie zawiodła go też dużo później, gdy założył, że czas nieekologicznych samochodów napędzanych silnikami spalinowymi – bardzo powoli, ale jednak – odchodzi do lamusa. „Próbowałem różnych eksperymentów, aby żyć za mniej niż dolara dziennie i nie nabawić się szkorbutu.

Scroll to Top